Памятайте:  настане час, коли багато установ ліквідується, а музей ніколи. Музеї існуватимуть вічно, бо вони показують майбутнім поколінням чим людство було і чим воно стало.

Дмитро Яворницький. 

Урочисте відкриття музею відбулося 18 травня 2010 року. Цей день було вибрано не випадково, адже саме 18 травня відзначають Міжнародний день музеїв. На свято завітали гості – односельці, працівники районного відділу культури, кореспонденти районної газети,  Машніцький В’ячеслав Валерійович – член національної спілки художників, директор приватного музею сучасного мистецтва, засновник благодійного фонду імені Поліни Райко.

Музей історії села при Сиваській загальноосвітній школі було створено за ініціативою директора школи В.А.Антоненка. при його оформлені використовувались частково збережені матеріали кімнати бойової та трудової слави, що колись була у школі та музею комсомольської слави, що діяв при Сиваському Будинку піонерів. Підготовчий період тривав близько півтора року.

У школі була створена пошукова група, яка відповідала за збір експонатів. До неї входили як учні, так і працівники школи. Пошуковці звертались до односельців,розповідали про майбутній музей. Ідея його створення знайшла підтримку у селі. Наші односельці почали передавати у фонд музею унікальні, рідкісні речі.

За цей час була проведена велика робота по збору нових матеріалів та впорядкуванню і систематизації вже існуючих. Художнє оформлення експозиції здійснив член Спілки художників В.І.Гончаренко.

У практичній діяльності нашого шкільного музею утвердились різноманітні форми навчально-виховної роботи: екскурсії, лекції, бесіди, конференції, виставки тощо. Вміле їх поєднання і використання формує в учнів навички самостійного поповнення знань, допомагає орієнтуватись у науковій та політичній інформації, прилучає до громадської роботи, створює сприятливі умови для індивідуальної і колективної творчості школярів.

Матеріали музейних експозицій почали використовувати при проведенні уроків історії. Розповідаючи дітям про роки громадянської війни, Голодомор 1932 – 1933 років, події Великої Вітчизняної війни вчитель має змогу показати, як відбувались ті чи інші явища на прикладі нашого села, адже його історія – то відображення історії України. У музеї проходять уроки українознавства. Учні молодших класів з захопленням розглядають предмети побуту 19 – початку 20 сторіччя, слухають розповідь екскурсовода про наші звичаї та традиції.

На виховних годинах школярі дізнаються багато нового про своїх земляків,про історію школи, про вчителів – пенсіонерів, що навчали їх батьків.

Саме у музеї учні школи мають змогу доторкнутися до минулого, пізнати і зрозуміти історію свого краю, своєї держави.

Та зупинятись на досягненому ми не збираємось. У нас багато планів. Ми хочемо, щоб наш музей став ще кращим, бо його робота має величезне значення для виховання патріотизму, любові до своєї Батьківщини у підростаючого покоління.  

Директор школи:

Віталій Анатолійович

Антоненко